четвер, 7 грудня 2017 р.


                              Активуємо аудіювання разом!

Аудіювання як один із видів мовленнєвих навичок відповідає за сприйняття мови в усній формі. Ступінь володіння цією навичкою прямо пропорційний ступеню можливості спілкування людини. Саме тому, правильно побудоване заняття з аудіювання допоможе відчинити двері у казковий світ англійської мови. У нашій методичній статті ми надамо декілька порад щодо оптимальної організації занять, а також допомоги учням розвинути цю надважливу навичку.

1. Interest and motivation – без зацікавленості учнів вчителю буде дуже складно утримати його/її увагу протягом усього заняття. Саме тому важливим перед тим, як почати слухати аудіо-запис або продивлятись відео-сюжет є організація етапу, метою якого буде зацікавити учнів. Зрозуміло що, кожна людина має власні інтереси, тому не завжди усіх цікавитимуть одні і ті самі теми, однак, можливим вирішення цієї проблеми є представлення проблемної ситуації та висловлення думки кожним учнем – так, кожен намагатиметься висловити власну позиції та прислухатиметься до інших. Якщо Ви цього досягли, то подальша робота над завданнями з аудіювання буде проходити цікавіше.
2. Target vocabulary – вже на етапі, зазначеному вище, вчитель може починати вводити лексичні одиниці, що безпосередньо відносяться до теми заняття та використані в аудіо-записі. Це не лише допоможе інтегрувати нові знання в заняття, а також значно полегшить для учнів сприйняття інформації під час прослуховування, адже незнайомі слова стануть причиною конфузу: учні сконцентруються на слові, які вони не знають та не зможуть зосередитись на подальшому прослуховуванні. Аби попередити цю проблему нові слова варто записувати на дошці та, якщо є змога, доповнювати флеш-картами, малюнками чи фото.
3. Source of information – важливим аспектом є джерело аудіо. Загальновідомо, що вчителю варто проводити заняття з аудіювання починаючи з першого року навчання, а також використовувати автентичні підручники, аудіо-записи та відео-сюжети з яких озвучені носіями мови – що одразу наблизить учнів до так званого «живого» мовлення та полегшить його сприйняття та комунікацію в цілому.
4. Check the needs – проводячи заняття з аудіювання, вчитель має можливість використовувати сучасні книги для вчителя аутентичних видавництв та користатись завданнями, запропонованими у підручнику. Так, підручники видавництва MM Publications містять широкий спектр завдань, що допомагає всебічно розвинути навички аудіювання. Тим не менш, багато креативних вчителів інколи самостійно готують завдання додатково, адаптуючи їх до потреб учнів з метою вдосконалення певних навичок аудіювання: так, наприклад це може бути завдання на заповнення пропусків, пов’язаних зі спеціальною інформацією – цифри, дати і т.д.. Ви також можете корегувати форму роботи: розбивши учнів на пари (слабкий-сильний учень), Ви допоможете їм поглянути на завдання з іншого боку. Не бійтесь бути оригінальним професіоналом та дивувати Ваших учнів різноманітністю: адже це допоможе «підтягнути» кожного з них в тому чи іншому аспекті.
5. Be consistent – головною помилкою багатьох вчителів є те, що вони пропонують учням виконати заскладні вправи одразу після першого прослуховування аудіо-запису. Однак, кваліфіковані педагоги та методисти радять починати із нескладних питань загального змісту, аби перевірити, чи дійсно учні зрозуміли про що йшлась мова. Після цього можна прослухати аудіо-запис ще раз та виконувати більш складні вправи. Якщо вчитель одразу запропонує учням виконати важкі вправи, то це лише погіршить ситуацію – учень концентруватиметься на окремих фразах, забуваючи про загальний зміст матеріалу. Не хвилюйтесь, якщо учням не вдалось відповісти на якесь запитання: це нормальне явище – запропонуйте прослухати ту частину аудіо-запису, що безпосередньо містила відповідь, а якщо це не допомогло, то увімкніть субтитри чи прокоментуйте самостійно. Радимо завжди перевіряти завдання з аудіювання разом з учнями та обговорювати проблемні моменти.
   
                                    Підготовка до ЗНО з англійської мови
  Готуватися до ЗНО  з англійської мови нйкраще  ще з вересня, але багато хто згадав про таку необхідність тільки навесні. Хороша новина в тому, що учні все ще можуть встигнути підготуватися і отримати високі бали.
  Програма ЗНО-2017 з англійської мови включає чотири типи завдань. На першому аркуші будуть тести трьох видів: matchingmultiple choice і gap filling. Matching — це завдання на встановлення відповідностей: абітурієнту можуть запропонувати обрати заголовки або узагальнюючі поняття до текстів, запитання до відповідей, відповіді до питань, визначити аргументи або обрати правильні висновки. Другий тип завдань — multiple choice. Це звичні тести, де потрібно буде вибрати один варіант відповіді з декількох. Далі йдуть завдання типу gap filling — заповнення пропусків у тексті.Завдання — open-ended question — винесено на другий аркуш. У цьому році школярі будуть писати есе або лист одному на запропоновану тему. Перший аркуш перевіряє комп'ютер, другий — комісія викладачів .А ще,цьго року,внесені вагомі зміни  - останнє завдання Listening!Звісно,що учні,батьки,та й вчителі - хвилюються ,оскільки це новий етап у цьогорічному ЗНО ,про який ще мало відомо.
Крок 1. Визначаємо рівень знань
  Більшість матеріалів у інтернеті, присвячених стратегіям підготовки до ЗНО з англійської, пропускають найважливіший етап – визначення стартового рівня. Зазвичай рекомендації розраховані на учнів, які знають мову на рівні Intermediate. Проблема в тому, що не всіукраїнські школярі можуть цим похвалитися. Буває так, що стартовий рівень учня сягає лише рівня Pre-Intermediate, або взагалі обмежується Elementary.
  Потрібно визначитися, з чого ви починаєте підготовку. Якщо рівень зовсім низький або учень боїться мови та зовсім губиться перед тестом, варто почати з простих вправ. Хороший приклад — безкоштовний сервіс Duolingo і однойменний додаток для телефону. Сервіс дозволяє «втягнутися» у вивчення мови навіть тим, хто звик вважати себе безнадійним. Так можна вивчити основи і навчитися будувати цілісні фрази. Щоправда, для підготовки до ЗНО я рекомендую не орієнтуватися на мету, яку пропонує сайт, а встановити власну планку. Все ж трьох вправ на день мало.
Крок 2. Збагачуємо словниковий запас
  ЗНО складне тим, що не всі необхідні слова є в підручнику. Але це не означає, що для успішного результату потрібно володіти мовою на рівні носія. Важливо максимально освоїти лексику на задані теми, які можна знайти в офіційній програмі ЗНО-2017 з іноземної мови.
Більшість 
  Тут простих вправ вже недостатньо. В завданні з розгорнутою відповіддю одним з критеріїв оцінки буде лексичне розмаїття і відповідність стилю заданого формату. Щоб виконати це завдання успішно, потрібно не просто зубрити список слів, а вчити їх у контексті. Читайте статті та блоги англійською, дивіться фільми з субтитрами, замініть серіали записами виступів TED, а кумедні ролики на Youtube —лекціями EngVid.com.
  Не бійтеся складних тем і незнайомих слів. Перераховані вправи гарні ще й тим, що розвивають навички роботи з контекстом, а це важливо для успішного тестування. На ЗНО цілком може статися ситуація, коли ви не зрозумієте одне-два слова в завданні. Це нестрашно, якщо ви розумієте всі інші слова та вмієте визначати приблизне значення «білих плям». Контекст допоможе дати правильну відповідь.
Крок 3. Працюємо з граматикою
  Граматика англійської мови — болюче питання для багатьох абітурієнтів. Якщо особливих проблем немає, підтягти її можна за допомогою LinguaLeo або іншого подібного сервісу. Головне — отримати приклади, які виходять за рамки підручника. Це дійсно допоможе зрозуміти правила, а не просто зазубрити їх.
  А ось тим, хто відчуває прогалини у власних знаннях, я все ж рекомендую звернутися за допомогою до індивідуального викладача. Благо, в 2017 році тьютора можна знайти онлайн, що заощадить учневі час і гроші, витрачені на дорогу в мовну школу.
  Можна записатись і на готовий онлайн-курс підготовки до ЗНО. Багато хто вважає, що це дешевше, ніж персональні уроки. Насправді, створити масовий курс, який підійде кожному учневі і забезпечить високий результат на ЗНО, - непросте завдання. Хороший курс, у якому є контроль знань і підтримка куратора, не буде коштувати набагато дешевше. Якщо у вас обмежений бюджет, раджу знайти онлайн-репетитора і обговорити з ним стратегію, яка дозволить заощадити. Викладач може порадити безкоштовні ресурси, вправи і літературу, які потрібні саме вам, а на заняття винести тільки найбільш складні та важливі моменти.
Крок 4. «Звикаємо» до мови
  Стратегію підготовки до ЗНО з англійської можна звести до однієї поради: поступово, але наполегливо вводити мову в своє життя, відчувати і звикати до неї. Не намагайтеся зубрити цілі сторінки з словника. В умовах стресу завчені слова і конструкції можуть вилетіти з голови, ніби їх там і не було.
  Щоб міцно закріпити новий матеріал в пам'яті, обов'язково відтворюйте його і пов'язуйте з реальними ситуаціями з життя. Вивчили нове слово або розібрали певний час — складіть з ним речення, яке могли б використати, описуючи власне життя. Можна об'єднатися з однокласником і листуватися ВКонтакте або Facebook англійською, можна спілкуватися і особисто. Але якщо партнера для цієї вправи немає, розмова з самим собою теж стане чудовою практикою. Головне — щоб була практика. Краще один раз скласти «життєву» фразу з новим словом, ніж десять разів перечитати його переклад.
Крок 5. Вчимося проходити тести
  І, нарешті, потрібно пам'ятати, що ЗНО — це тестування в умовах обмеженого часу. Ліміт часу може стати додатковим стресовим чинником. Щоб не нервувати занадто безпосередньо на іспиті, необхідно потренуватися проходити тести. Для цього можна використати готові посібники і матеріали ЗНО минулих років та засікати час.
  Спочатку краще обійтися без обмежень: просто фіксуйте час, витрачений на кожне завдання. Тільки після цього можна встановити жорсткі рамки, запустити таймер і намагатися робити все якомога швидше.
  Ще можна проходити тести онлайн. Наприклад, ресурс «Вне Школы» пропонує багато варіантів тестів, розбитих по різним темам. Можна знайти завдання і на інших сайтах.
  ЗНО — непростий іспит, і на підготовку до нього краще відвести кілька місяців. Але навіть якщо часу обмаль, а ситуація з рівнем знань видається катастрофічною, не варто зневірятися. Звичайно, ви не вивчите англійську за місяць-другий, але цілком можете підготуватися до тестування та отримати хоча б прохідний бал. Потрібно лише відкинути упередження, ніби у вас немає здібностей до мови, і почати діяти. Все вийде.






Що ж поганого може трапитися з вашою дитиною, якщо безконтрольно залишати її у Всесвітній павутині?
  Зустріч з неприємними і небезпечними людьми в чатах або сервісах спілкування. За статистикою – це найбільший ризик. Підлітки можуть увійти в компанії, про які їм не варто було б навіть і думати. Це радикальні політичні групи, сатанинські культи. Звичайно, ці групи існують і в реальному світі, тільки дітям та підліткам набагато легше «на початку» брати участь в їх зборищах, сидячи за комп’ютером у себе вдома.
Образи, аморальний контент. Крім цього існують сайти, присвячені піротехниці, суїциду, обговоренню кримінальних дій, вживання тих чи інших наркотиків. Звідси може роспочатися захоплення наркотиками, алкоголем, курінням і іншими небезпечними речами.
                                                                            Безпека дітей в інтернеті:



1.Навчіть дитину не давати особисті дані (ім’я, адресу, номер або адресу школи, місце роботи батьків та їх робочий телефон), особливо в чатах і на дошках оголошень.

2.Будьте в курсі електронної пошти, яку отримують ваші діти, а також використовуваного пароля. На жаль, всі ми знаємо, що читати чужі листи не можна, але в даному випадку це правило порушити не завадить.

3.Попередьте, що не можна відкривати підозрілі посилання електронної пошти, файли, додатки або веб-сторінки від незнайомих або сумнівних людей.

4.Навчіть дітей не організовувати зустрічей зі своїми знайомими по інтернету. Поясніть, що люди в чатах не завжди ті, за кого себе видають, і в реальному житті можуть сильно відрізнятися від тих , якими вони здаються в інтернеті. Попередьте, що якщо дитина все ж таки зважиться на зустріч, то нехай призначає її у громадському місці і обов’язково попередить батьків. Краще, якщо ви поїдете разом.

5.Тримайте комп’ютер там, де вам зручніше контролювати його використання. Встановіть чіткі вимоги щодо користування комп’ютером та інтернетом, і завжди вимагайте їх виконання.

6.Регулярно проводите час в інтернеті разом з вашими дітьми для того, щоб дізнатися, чим вони там займаються і що їх цікавить. Постарайтеся встановити атмосферу довіри і взаєморозуміння. Не звинувачуєте їх за неприємні випадки в інтернеті, щоб дитина не стала їх від вас приховувати, боячись покарання. Попросіть дитину показувати всі отримані повідомлення, які їм неприємні.

7.Скажіть дитині, що не можна відповідати на образливі або небезпечні посилання по електронній пошті, в чатах, форумах. Веб-сайти, на яких вони відчувають себе дискомфортно, необхідно негайно залишати.

8.Найкращий спосіб захистити дітей полягає в установці комп’ютерів в місцях збору всієї сім’ї а не в дитячих кімнатах. Таким чином, батьки можуть іноді поглядати через плече дитини, не будучи йому в тягар. Молодші діти повинні бути під контролем в будь-який час свого перебування в інтернеті.

9. Якщо є можливість, купіть(або пошукайте в інтернеті) спеціальну програму, яка дає дорослим можливість обмежувати доступ дітей до небажаних ресурсів в Internet. Програма контролює дії дитини і перевіряє контент кожної відвідуваної веб-сторінки. Якщо вона виявляє підозрілу інформацію (порнографія, насильство, релігійні секти і т.п.) то доступ до такої сторінки відразу блокується. Серед таких “захисників” можна виділити: Parental Filter, CYBERsitter, ChildWebGuardian. Згідно з дослідженнями, на сьогоднішній день немає комп’ютерних програм, здатних повністю захистити маленького користувача від доступу до небажаної інформації. Навіть найкращі програмні продукти відсікають не більше 20% потенційно небезпечного контенту. Тому тільки технічними засобами проблему не вирішити, важливий і “людський фактор”. Тобто нормальні відносини дітей і батьків. Уважно стежте за тим, як ваші діти користуються інтернетом, і навчіть їх робити усвідомлений і грамотний вибір.